از غول ۱۷۵ اینچی LG تا تلویزیون ۸K سامسونگ، در IFA 2018

از غول ۱۷۵ اینچی LG تا تلویزیون ۸K سامسونگ، در IFA 2018

 

با نزدیک شدن به IFA 2018 رسانه های کره جنوبی از ۲ خبر مهم اطلاع داده اند. طی این اخبار، شرکت سامسونگ الکترونیک در IFA 2018 نخستین تلویزیون QLED با دقت ۸K را معرفی خواهد کرد. نخستین تلویزیون ۸K سامسونگ در نمایشگاه CES به نمایش درآمد؛ Q9S از تکنیک LCD با دیودهای LED پس زمینه استفاده می کرد. بیلبوردهای نصب شده در اروپا، حاکی از آن هستند که سامسونگ برنامه ویژه ای برای IFA 2018 دارد.

این تلویزیون دارای رزولوشن ۴ برابر بیشتر از FHD بوده و از ساختار ۴۳۲۰×۷۶۸۰ پیکسل بهره خواهد برد. ضخامت بدنه حاکی از آن است که این محصول از آرایش کامل پوشش نورانی (Full Array) بهره می برد. این تلویزیون با پنل ۸۵ اینچی خود، از فناوری HDR 10 حمایت خواهد کرد. اما سامسونگ الکترونیک تنها تولید کننده مطرح تلویزیون جهان نخواهد بود که برای IFA 2018 برنامه های ویژه ای دارد.

شرکت LG نیز با حضور خود در IFA امسال، نخستین نمایشگر ۱۷۵ اینچی مبتنی بر Micro LED را معرفی خواهد کرد. همانطور که در گذشته بدان پرداختیم، برای نخستین بار در جهان، Samsung جهت تجهیز سالن های تئاتر به سراغ فناوری میکرو ال ای دی رفت؛ پس از رسیدن به خط تولید، اینک LG و Sony نیز تولید این نمایشگرها را به منظور جایگزینی با ویدیو پروژکتورهای قدیمی، آغاز کرده اند. نخستین مدل سامسونگ با ابعاد ۱۴۶ اینچ راهی بازار شده است.

شرکت LG ادعا می کند که نمایشگر ۱۷۵ اینچی آن از تلویزیون غول پیکر ۸۵ اینچی سامسونگ باریک تر است؛ از سوی دیگر سامسونگ نیز اعلام کرده است که تلویزیون های Micro LED مبتنی بر بازار خانگی را با ضخامت ۳۰ میلی متر تولید کرده و به زودی راهی بازار می سازد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *