اتصال تلویزیون های اسمارت Smart TV به اینترنت

  • یکی از مهم ترین قابلیت های Smart TV قابلیت اتصال این دستگاه به اینترنت است که به وسیله آن طیف وسیعی از امکانات سرگرمی به دستگاه افزوده می شود که عبارتند از:

۱- مرور صفحات وب: به وسیله مرورگر تعبیه شده در منوی دستگاه امکان مشاهده کلیه صفحات Web و مرورگری در اینترنت فراهم می شود. کاربر به راحتی می تواند با در دست گرفتن کنترل جادویی، کنترل معمولی و یا با اتصال موس و کیبورد کامپیوتر به پورت USB به راحتی در صفحات وب پیمایش نماید.

نکته: در مرورگر دستگاه امکان دانلود بر روی حافظه داخلی دستگاه و یا حافظه خارجی وجود ندارد.

۲- LG SmartWorld: سرویس LG SmartWorldکه توسط شرکت LG به مشتریان ارائه شده است، شامل مجموعه وسیعی از برنامه های کاربردی و بازی های قابل نصب بر روی تلویزیون های Smart بوده که بصورت آنلاین از طریق منوی تلویزیون قابل دسترسی است. در صورت اتصال تلویزیون به اینترنت و با وارد شدن به LG SmartWorld مجموعه متنوعی از نرم افزار های کاربردی و بازی ها نشان داده شده که کاربر می تواند با انتخاب نرم افزار دلخواه خود آن را دانلود و بر روی حافظه داخلی دستگاه نصب نماید.

نکته: جهت دانلود و نصب برنامه های نامبرده، کاربر باید ابتدا وارد حساب کاربری LG Apps خود شود. برای ثبت نام این حساب کاربری می توان از طریق منوی دستگاه یا مراجعه به سایت www.lgappstv.com اقدام نمود.

۳- ۳D World: یکی از مهم ترین دغدغه های مشتریان تلویزیون های ۳D نبود محتوای ۳D کافی جهت مشاهده تصاویر ۳D است. از این رو LG سرویس آنلاین ۳D World را در تلویزیون های Smart 3D خود تعبیه کرده تا کاربران به راحتی بتوانند گستره وسیعی از کلیپ ها و فیلم های کوتاه و بلند ۳D را بصورت آنلاین از طریق منوی تلویزیون خود تماشا کنند. از این رو دیگر نیازی به اتصال دستگاه جانبی پخش سه بعدی (Blu-ray Plyer) به دستگاه نبوده و تنها با اتصال دستگاه به اینترنت این امکان فراهم می شود.

نکته: تماشای آنلاین فیلم سه بعدی به دلیل نرخ بالای انتقال اطلاعات نیازمند اینترنت با پهنای باند بالا است. در غیر اینصورت ممکن است پخش تصاویر دچار وقفه شود.

۴- به روز رسانی خودکار دستگاه: با اتصال دستگاه به اینترنت، تلویزیون به طور خودکار به سرور ارتقاء نرم افزاری LG متصل شده و در صورت وجود نسخه های بالاتر به کاربر اعلام می کند که نسخه جدید تری از نرم افزار تلویزیون موجود است. در صورت تأئید کاربر نسخه جدید بر روی دستگاه دانلود شده و نصب می شود.

۵- Premium: برنامه های Premium تعدادی سایت اینترنتی هستند که در قالب یک نرم افزار خاص در منوی دستگاه گنجانده شده اند. با اتصال دستگاه به اینترنت می توان به برنامه های Premium منوی دستگاه (مانند خبر آنلاین، IT Iran، سیمرغ و …) به صورت آنلاین دسترسی داشت.

نکته: برنامه های Premium بسته به کشوری که دستگاه در آن استفاده می شود متغیر است.

 

برای اتصال تلویزیون به اینترنت ابتدا وارد منوی تنظیمات دستگاه شوید.

منوی اسمارت تلویزیون ال جی

اتصال به شبکه از دو طریق WiFi یا کابل LAN امکان پذیر است. قبل از انجام اتصال ابتدا بستر ارتباطی را فراهم کرده و سپس گزینه شروع اتصال را انتخاب نمایید.

در صورتی که هر دو اتصال LAN و WiFi فراهم باشددستگاه از شما می خواهد که نوع اتصال را مشخص کنید. در صورتی که کابل LAN متصل نباشد دستگاه تنها شبکه WiFi را جستجو می کند.

از میان لیست Access Point های اطراف Access Point مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در این صفحه در صورتی که اتصال به اینترنت برقرار باشد در کنار هر ۴ آیکون مشخص شده علامت ü

مشاهده می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *